Hlavná budova školy: Slovenského raja 16

V školskom roku 2018/2019 absolvovali žiaci našej školy lyžiarsky výcvik v krásnej prírode Levočských vrchov. Miestom bolo opäť lyžiarske stredisko Levočská dolina. Výcviku sa zúčastnilo 10 žiakov plus dvaja pedagogickí  pracovníci. Výborne upravené zjazdovky a disciplinovaní žiaci predurčovali úspešné absolvovanie kurzu. Veľké pokroky v zvládnutí lyžiarskej techniky, dni plné zážitkov, no i únavy - to bol úspešný lyžiarsky výcvik 2019.

Fašiangy sú prechodným obdobím medzi zimou a jarou, ktoré začína po Troch kráľoch a končí v utorok pred Popolcovou stredou. Február je tradične mesiacom karnevalov a zábav, a preto karneval nechýbal aj v našej škole. Žiaci sa naň tešili celé týždne a rozmýšľali akú masku si tento rok zvolia. Pekne vyzdobená miestnosť na fare, ktorú zdobili žiaci za pomoci pánov učiteľov nám spríjemnila zábavu. Súťaže striedali tanečné kolá. Odmenou pre najkrajšie masky boli zaujímavé ceny a ich úsmev na tvári. Preto neváhajte a pozrite sa do našej fotogalérie.

Celý pedagogický tím školy spolu so žiakmi v príprave na nadchádzajúce sviatky pripravili pestrú zimnú výzdobu, ktorá prináša teplo a príjemnú atmosféru do priestorov našej školy.

 

Žiakom slúži ako odborná učebňa – žiacka kuchynka, počas roka 2018 bola zrekonštruovaná a zmodernizovaná.  Žiaci získavajú praktické zručnosti a návyky správnej životosprávy a stravovania. Základy varenia tak získavajú nielen dievčatá, ale po pozitívnej odozve aj chlapci.

To, že si zuby treba umývať, vie každý školák. Ale ako si ich dôkladne vyčistiť, ako často, ako dlho a akou technikou, aby sme sa na svet usmievali krásnymi bielymi a zdravými zubami? To sme sa naučili práve pri aktivite Naše zúbky. Žiaci I. stupňa si prakticky precvičili správne čistenie zubov a starostlivosť o ústnu dutinu.

Meniny

17. február 2020
Dnes: Miloslava    Zajtra: Jaromír   

Adresa:
Slovenského raja 16
053 13 Letanovce
Telefón: +421 53 / 4298 644
Mobil: +421 911 489 001